09-05-2012
Boenda past 'social drm' toe
Door: David Huijzer

Als eerste eBoek-platform biedt Boenda 'watermarking' aan. Van nu af aan geen teleurstellingen meer over aangeschafte eBoeken die 'het niet doen', maar toch beveiliging dankzij dit unieke digitale Ex Libris. Watermarking is een gepatenteerd en onderscheiden product van de firma BooXtream. In tegenstelling tot gebruikelijke beveiliging als Adobe DRM veroorzaakt het geen fysieke belemmering bij het downloaden van eBoeken noch een complicatie voor het lezen van digitale boeken.
Watermarking - ook wel Social DRM genoemd - bestaat uit een reeks van zichtbare en onzichtbare 'digitale stempels' die tijdens de koop in een split second worden aangebracht in het gekochte boek. De koper is zodoende altijd traceerbaar in geval hij het gekochte boek zou kopiëren en doorverkopen. Het voordeel voor de producent is evident: Social DRM zet een rem op illegaal kopiëren van boeken. Het voordeel voor de consument is meer op lange termijn en indirect: een stabiele eBoek-markt met lage prijzen en veel aanbod.
"Watermarking vormt een uitstekende beveiliging tegen piraterij," aldus Gert Jan de Vries, CEO van de Nederlandse website Boenda.nl. "Maar de beste bescherming blijft een lage prijs." Op 7 juni a.s. organiseert Boenda het congres
Auteurs over eBoeken. Daar zal uitgebreid worden ingegaan op watermarking.
Reageren
Bedankt voor uw reactie
Het formulier bevat fouten:
inct wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de volgende partners:
KLOPOTEK
software for publishers
YINDO
jouw digitale bibliotheek
LINE UP Boek & Media
Praktisch Publiceren
PUBLIQARE
Multi-channel
Publishing solutions
ABONNEMENTENLAND
Vérder in abonnementenbeheer
en -marketing
DISKAD
Advanced Publsihing Solutions
Basisprincipes van Mediamarketing. Media in tijden van overvloed
Dit boek gaat in op de volg- ende vragen: hoe valt er voor media-bedrijven nog geld te verdienen met informatie en vermaak en wat is daar dan de meest aangewezen manier voor?
meer informatie en bestellen
AppsAlles over uitgeven op mobiel en tablet
In 2010 schreef Dirkjan van Ittersum een boek over Apps. Inmiddels zijn de ontwikkelingen rondom uitgeven op tablets en mobiele toepassingen weer veel verder. Tijd dus om dit standaardwerk te herzien en te actualiseren. Deze editie bevat nu ook een aantal interviews met experts over ontwikkelingen en trends.
Meer informatie en bestellen
inct wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de volgende partners:
[DE REDACTIE]
Mensen voor redactie en communicatie
DELOITTE
Technologie, Media en Telecommunicatie
HOLLANDRIDDERKERK
veelzijdig in grafimedia
SANDD
de zakelijke postbezorger
REAL CONCEPTS GROUP
Zorgeloos in multimedia
producties
KONINKLIJKE BDU
Grafisch Bedrijf