05-03-2012
Belgen maken actieplan voor boekensector
Door: David Huijzer

Op de voorstelling van het onderzoek over Koop-, Lees- en Leengedrag vandaag overhandigde de sector aan Vlaams minister Joke Schauvliege een actieplan voor de boekensector. Over dat plan zal de minister met het BoekenOverleg als belangrijke gesprekspartner voort in overleg gaan. Haar beleid zal clusteren rond leesbevordering, zichtbaarheid en professionalisering. Het BoekenOverleg verbindt zich ertoe geïntegreerde voorstellen te formuleren over uitdagingen als professionalisering, innovatie en digitalisering.
Het Actieplan (
dat u hier kunt lezen) vraagt de minister o.m.:
- ondersteuning voor een campagne ter versterking van het imago van het boek rond de kerngedachte 'lezen is tijd stelen voor jezelf'. Dit kan een positief effect hebben op het leesgedrag;
- dat ze initiatieven stimuleert voor genres die niet altijd even zichtbaar zijn: kinder- en jeugdliteratuur, poëzie, graphic novels, essay en literaire non-fictie bij de verschillende sectororganisaties.
- dat ze blijft inzetten op samenwerkingsverbanden tussen organisaties uit verschillende beleidsdomeinen om de aandacht over boeken en lezen op diverse niveaus te versterken.
Voorts ondersteunt de minister de uitwisseling van databankgegevens tussen Boek.be en Bibnet en roept ze andere leden van het BoekenOverleg op hierop in te spelen. Zo komt het hele boekenvak tot rijke geïntegreerde informatie over auteurs, boeken en leeservaringen.
Tot slot zal de minister, binnen een digitale context waarin de letterensector zich volop herdefinieert, op vraag van de sector verder inzetten op innovatie en experiment. Op dit ogenblik steunt de minister al het innovatieve ontwikkelingsproject Vlaams E-boekplatform.
Reageren
Bedankt voor uw reactie
Het formulier bevat fouten:
inct wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de volgende partners:
KLOPOTEK
software for publishers
YINDO
jouw digitale bibliotheek
LINE UP Boek & Media
Praktisch Publiceren
PUBLIQARE
Multi-channel
Publishing solutions
ABONNEMENTENLAND
Vérder in abonnementenbeheer
en -marketing
DISKAD
Advanced Publsihing Solutions
Basisprincipes van Mediamarketing. Media in tijden van overvloed
Dit boek gaat in op de volg- ende vragen: hoe valt er voor media-bedrijven nog geld te verdienen met informatie en vermaak en wat is daar dan de meest aangewezen manier voor?
meer informatie en bestellen
AppsAlles over uitgeven op mobiel en tablet
In 2010 schreef Dirkjan van Ittersum een boek over Apps. Inmiddels zijn de ontwikkelingen rondom uitgeven op tablets en mobiele toepassingen weer veel verder. Tijd dus om dit standaardwerk te herzien en te actualiseren. Deze editie bevat nu ook een aantal interviews met experts over ontwikkelingen en trends.
Meer informatie en bestellen
inct wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de volgende partners:
[DE REDACTIE]
Mensen voor redactie en communicatie
DELOITTE
Technologie, Media en Telecommunicatie
HOLLANDRIDDERKERK
veelzijdig in grafimedia
SANDD
de zakelijke postbezorger
REAL CONCEPTS GROUP
Zorgeloos in multimedia
producties
KONINKLIJKE BDU
Grafisch Bedrijf